SLOVENSKÉ DNY V PRAZE 25. 9. – 26. 9. 2019

foto: slovakia.travel

Vysoké Tatry pohled z Lomnického štítu
1 319
Reklamy

Ve dvou dnech se v Praze představí 13 slovenských regiónů a také bohatý doprovodný program.

Slovenské dny se uskuteční ve dnech 25. – 26.9. 2019 v Praze na pěší zóně u Anděla na Smíchově. V rámci bohaté prezentace slovenských regiónů, budete moci ochutnat tradiční slovenské speciality, jako jsou halušky, lokše, skalický trdelník, bratislavské rožky, sýrové speciality, slovenský hotdog, rybízové víno, pivo z malých pivovarů, víno od skvělých slovenských vinařů a tatranský čaj – Tatratea.

Tradiční slovenské sýry

Ze Slovenska přicestuje široká paleta nabídky cestovního ruchu – hlavnímpartnerem je HLAVNÍ MĚSTO BRATISLAVA BRATISLAVA REGION. Partnerem za českou stranu jeMěstská část Praha 5. Svoji aktuální nabídku představí Košický a Žilinský región, přijedou i zástupci ze Středního Slovenska, Horehroní, Novohradu a Podpoľania,nebude chybět ani jižní Slovensko zastoupené Žitným Ostrovem a Podunajskem.

Reklamy

Můžete si vybrat a koupit slovenskou majoliku od paní Renátky Hermysové, „panenky ze šustí“ od Marienky Katušové, nebo fujaru či bič od Martina Brxy. Určitě vás zaujmou originální slovenské ponožky od firmy Fusakle a mnoho dalších slovenských produktů. O slovenský hudební program sa postará několik slovenských interpretů a jejich kapely – Čarovné ostrohy, Medial Banana a vyvrcholením programu bude Polemic – který vystoupí na hodinovém koncertě 25. 9. v 19 hodin.

Slovenské dny v Praze

Open Air výstava „Cesta ke svobodě“

Souběžně s touto akcí bude probíhat také Open Air výstava pod názvem „Cesta ke svobodě“. Výstava bude po ukončení Slovenských dní v Praze přesunuta před kostel Sv. Václava naproti Úřadu Městské části Praha 5, kde setrvá do 17.listopadu 2019. Jedná se o pouliční výstavu, která představí soubor 17 vybraných fotografií (se symbolikou 17.listopadu 1989), které budou naistalované na velkoplošných panelech.

Autorkou fotografií je Zuzana Mináčová, slavná slovenská fotografka, která jako dítě přežila Osvětim a tím rychle dospěla a brzo se začala věnovat fotografii. Od roku 1993 žije v Praze a do dějin fotografie se výrazně zapsala reportážními filmovými stejně jako uměleckými nebo angažovanými fotografiemi. Je znám například její cyklus Návšteva, který vznikl jako odezva na okupaci Československa sovětskými vojsky v srpnu 1968.Výběr fotografií Open air výstavy pod názvem „Cesta k svobodě“ by měl být inspirací k zamyšlení hlavně pro mladé lidi, že cesta v listopadu nebyla jednoduchá. Výstava zároveň poukazuje na to, jaké možnosti nám tento rok přinesl.

15:00 – 15:50 Michaela Husárová (M.U.S.)
16:00 – 16:30 Představení a projevy pořadatelů a partnerů. Oficiální otevření OPEN air výstavy „Cesta ke svobodě“ od slovenské fotografky Zuzany Mináčové
16:30 – 17:20 Ultrazvuk (Tono S a VEC)
17:40 – 18:40 Čarovní ostrohy
19:00 – 20:00 Polemic

15:00 – 16:00 Katarína Ščevlíková
16:30 – 18:30 BJ Piggo
19:00 – 20:00 Medial banana

V rámci programu budou v době přestávek (mezi kapelami) probíhat soutěže o zajímavé ceny – o  produkty ze Slovenska a o pobyty na Slovensku. 

Přidejte si událost na FB.

Mohlo by se vám také líbit