5 aplikací, které musí mít cestovatel v telefonu

Foto: archiv

2 973

Pokud také rádi cestujete, zcela jistě používáte při svých cestách nějakým způsobem i svůj chytrý mobilní telefon. Každý z nás, než se dnes někam vydá, většinou použije svůj telefon k vyhledání základních informací na webu o své cílové destinaci, jak se kam dostane, co se kde vyplatí navštívit, kde se ubytuje apod. Jenže, ne vždy člověk takto svůj telefon využije naplno.

Reklamy

Sám jsem si již bezpočetkrát vyzkoušel, že hodně lidí z mého okolí používá, při svých cestách, maximálně vestavěnou mapu a to je vše. Dnes se proto společně podíváme na další zajímavé aplikace, které musí mít cestovatel ve svém mobilu.

Proč používat svůj mobil na cestách?

Mapové aplikace totiž nejsou vše, co vám váš mobil může před cestou nebo přímo na ní nabídnout. Naštěstí nastala i doba, kdy tolik potřebná data, nejsou už tak drahá. Věřím, že se vám tyhle tipy na zajímavé apky budou hodit a že je při své další cestě již použijete. Ptáte se proč byste měli? No protože díky těmhle aplikacím především ušetříte peníze a v neposlední řadě i svůj čas. Spoustu akcí tyhle apky udělají prostě za vás. A to se cení 😉

Reklamy

Pojďme se tedy podívat na to, co si musíte jít hned stáhnout do mobilu ;), a které aplikace by se vám mohli třeba již při vaší další cestě hodit a zatím jste je možná ještě nepoužili.

1) Travello

Tahle aplikace je v podstatě sociální síť pro cestovatele. A pokud cestujete sami nebo právě nemáte někoho po ruce, kdo by s vámi sdílel vaše nová cestovateleská dobrodružství, je tahle apka, jako přímo dělaná pro vás. Najdete v ní své nové parťáky na cesty opravdu jen na pár kliknutí. Navíc se díky ní můžete s ostatními cestovateli setkat např. na předem domluveném místě nebo s nimi jen tak chatovat. Aplikace vám také nabídne tipy a různé exkluzivní nabídky přímo dle lokace, kde se právě nacházíte. Pro lepší plánování a orientaci můžete využívat i vestavěnou mapu s vyznačením hotelů, atrakcí, veřejné dopravy….

Travello

A protože je Travello opravdu již velká globální sociální síť, můžete zde sdílet rovnou své fotky či videa z cesty na vašem profilu. Jo, a nezapomeňte si k nim přidávat oblíbené hashtagy 😉 Je toho prostě hodně, co tahle apka umí. Pro přihlášení je potřeba si vytvořit samozřejmě účet a to buď pomocí e-mailu nebo skrz Facebook či Google. Po zalogování si zvolte i své zájmy. Tak hurá na cestu, tuhle aplikaci musí mít cestovatel prostě mít. Aplikace je dostupná jak pro iOS, tak Android a to hlavní na konec, je úplně zdarma! Tip: zadejte ke své super fotce z cest na svém feedu v apce #travelloexperiences a hrajte o 500 USD.
Hodnocení CS: 4/5
Web: NE
Stáhnout pro iOS
Stáhnout pro Android

2) Rome2rio

Pokud se toužíte dostat z bodu A do bodu B, je tahle aplikace přesně na to. Stačí zadat od kud jedete a kam a dát vyhledat. Aplikace vám nabídne všechny dostupné možnosti cesty včetně podrobných údajů o cestě, prokliků na případné jednotlivé rezervace (letenky, lístky na vlaky, autobusy či sdílené automobily). Vše zároveň uvidíte včetně předpokládaných nákladů ve vaší měně. Aplikace je dostupná zdarma pro iOS i Android.


Hodnocení CS: 4/5
Web: https://www.rome2rio.com
Stáhnout pro iOS
Stáhnout pro Android

3) SayHi

Pokud se bojíte cestovat po světě, protože třeba neovládáte dobře žádnou cizí řeč nebo se bojíte se, že byste se nedomluvili, tak s touhle apkou máte téměř po starostech. S aplikací SayHi můžete čile konverzovat přímo v češtině do mikrofonu a aplikace vám ihned přeloží a odříká obsah ve vybraném cílovém jazyku. Nutno podotknout, že ne všechny jazyky světa jsou zde zastoupeny však v hlasovém překladu. Nicméně je jich dost nato, abyste ten svět obletět a navštívit mohli 😉 Pro ostatní případy, si lze vybrat převod i do textu. V případě, kdy vám aplikace hlasový překlad nabídne, si pak můžete zvolit, zda-li jej bude odříkávat ženský nebo mužský hlas.

SayHi
Hodnocení CS: 4/5
Web: NE
Stáhnout pro iOS
Stáhnout pro Android

4) Momondo

Tahle multi aplikace je zajímavá nabídkou vyhledání nejlepších cen pro zejména pro letenky, ubytování nebo půjčovny automobilů. Aplikace vám srovná nabídky z různých rezervačních systémů a webů. Aplikace vyžaduje přihlášení a využít můžete login Facebooku, Google nebo se zaregistrovat přes e-mail. Aplikace je v češtině a dostupná je jak pro iOS, tak Android nebo na webu.

momondo
Hodnocení CS: 5/5
web: https://www.momondo.cz
Stáhnout pro iOS
Stáhnout pro Android

5) Hotels Combined

Hledáte nejlepší nabídky ubytování v cílové destinaci? Tahle aplikace má jednu velkou výhodu, že kromě toho, že vám prohledá a srovná ceny z různých rezervačních portálů a hotelových sítí (Booking, Hotels, Agoda, Priceline…), můžete si v ní navíc nastavit hlídače poklesu ceny přímo u pokoje, což třeba na Bookingu nejde. Stačí kliknout u vybraného hotelu / pokoje na zvoneček a pokud se cena někde pohne směrem dolů o 10% a víc, přijde vám info do vašeho e-mailu. Aplikace je zdarma a navíc i v češtině. Aplikaci můžete používat jak na webu, tak na iOS nebo Android.

HotelsCombined
Hodnocení CS: 5/5
Web: https://www.hotelscombined.com
Stáhnout pro iOS
Stáhnout pro Android

Doufám, že alespoň některé apky, které jsme si v článku představili, se vám budou hodit. Pokud máte tipy na jiné aplikace, které musí mít cestovatel ve svém mobilu a z vašeho pohledu jsou lepší než výše popsané, přidejte je do komentáře.

Mohlo by se vám také líbit