Světový pohár ve vodním slalomu se vrací do Prahy – Troje

Foto: Kanoe.cz (ČSK / Štěpán Šipla, Luděk Šipla)

99

Praha, město s bohatou historií a vášní pro sport, se za měsíc stane opět epicentrem světového vodního slalomu. Podvacáté se Světový pohár ve vodním slalomu vrací do hlavního města, do vodáckého areálu v Troji, kde se odehraje jedna z největších sportovních událostí roku. Od čtvrtka do neděle 6. až 9. června 2024 se na umělé slalomové dráze budou odehrávat souboje o vítězství mezi největšími hvězdami tohoto vzrušujícího sportu. Světový pohár bude předzvěstí nadcházejících olympijských soubojů v Paříži.

Reklamy

Světový pohár v Troji bude druhým ze série pěti závodů Světového poháru Mezinárodní kanoistické federace, která odstartoval v Augsburgu a vyvrcholí v září ve španělském Seu. Pražský závod není jen příležitostí pro fanoušky sledovat světový sport, ale také možností setkat se se svými oblíbenými sportovci a ponořit se do soutěžní atmosféry. Generálním partnerem je Skupina ČEZ, hlavním partnerem pojišťovna UNIQA, Národní sportovní agentura, Hlavní město Praha a řada dalších partnerů.

Boj o  olympijskou nominaci v kajak krosu

V průběhu Světového poháru v Praze – Troji se pojede olympijská kvalifikace v kajak krosu, kde první tři země získají jedno nominační místo navíc, a to jak v kategorii žen, tak i mužů. Jiří Rohan, ředitel organizačního výboru v Praze – Troji, se těší na všechny fanoušky a slibuje vzrušující podívanou. „V čase, kdy vrcholí nominace na Olympijské hry v Paříži, víme, že závody v Troji mají skutečně nepopsatelnou atmosféru. Viděli jsme to také na nedávném Českém poháru Skupiny ČEZ v Troji, kdy na závody dorazila spousta fanoušků. Teď budou startovat ty největší hvězdy z celého světa a to dodá soutěži ještě větší punc. Věřím, že si cestu do Troje najde snad každý sportovní nadšenec a to bez ohledu na počasí,“ přeje si Rohan.

Reklamy

Světový pohár ve vodním slalomu - 2

Atmosféra jako pod olympijskými kruhy a Hradilkova rozlučka

Organizátoři Světového poháru očekávají v Troji kompletní světovou špičku. Pro fanoušky bude připravená fanzóna, kde se zabaví a občerství i ti nejmenší a také autogramiáda. V sobotu večer se připravuje exhibiční závod kajakářské legendy Vavřince Hradilka, pořádaný jako jeho rozloučení se sportovní kariérou, na který bude navazovat rozlučková party.

V době, kdy se bude ve všech médiích skloňovat přicházející Olympiáda, tak Světový pohár ve vodním slalomu nabídne přímo elektrizující atmosféru i pro ty, kteří se do francouzské metropole z mnoha důvodů nebudou moct podívat. Z vlastních zkušeností vím, že atmosféra na trati v Troji a na té olympijské je velice srovnatelná a možná někdy i zajímavější. Já se do Troje těším jak na Olympiádu,“ říká předseda Českého svazu kanoistů a dvojnásobný olympionik na kánoi Stanislav Ježek.

O tom, že závodníci v Praze – Troji závodí rádi, nejsou žádné pochybnosti. Mezi největší hvězdy už léta patří zlatý olympijský kajakář a nyní i kanoista Jiří Prskavec. „Je to hrozně krásné vyhrát před tak skvělými fanoušky tady doma, kde jsem vyrostl. To se nikdy neomrzí,“ pochvaluje si Prskavec, který má na kajaku jako jediný  jistotu startu na letních olympijských hrách.

Světový pohár ve vodním slalomu - 3

Vstupenky jsou již v prodeji včetně VIP balíčků

Vstupenky na Světový pohár ve vodním slalomu v Praze – Troji jsou již k dispozici v předprodeji, a to bez stání ve frontě a za sníženou cenu na síti Ticketportal. Kategorie vstupenek zahrnuje i novou limitovanou VIP vstupenku, která umožňuje majiteli vstup do VIP stanu včetně konzumace a přístup na VIP tribunu.

Světový pohár ve vodním slalomu - 4

Cena vstupenek v předprodeji :

Permanentka na tři dny (pátek, sobota a neděle)  450 Kč

Permanentka na víkendové soutěže (sobota a neděle) 350 Kč

Jednodenní lístek 200 Kč

Ve čtvrtek je vstup zdarma

Děti do 140 cm a handicapovaní mají vstup zdarma. Informace k VIP vstupenkám najdete na  Vstupenky (slalomtroja.cz)

Pro více informací a nákup vstupenek navštivte https://www.ticketportal.cz/event/2024-ICF-Canoe-Slalom-World-Cup

Program závodu

Více informací k závodu najdete na oficiálních stránkách www.slalomtroja.cz a na www.kanoe.cz

svetovy-pohar-ve-vodnim-slalomu

Čtvrtek 6. 6. 2024

14:00 – 18:00 kvalifikace K1 ženy a K1 muži

Pátek 7. 6. 2024

8:15 – 11:30 kvalifikace C1 ženy a C1 muži

14:00 semifinále | 16:45 finále K1 ženy a K1 muži

Sobota 8. 6. 2024

9:00 semifinále | 11:30 finále C1 ženy a C1 muži

15:30 kvalifikace – Time trial kajak cross

Neděle 9. 6. 2024

9:00 rozjížďky kajak cross

13:30 – 16:00 finále kajak cross

Mohlo by se vám také líbit