Vratislavice u Liberce: Krása 24h Le Mans v rodném domě Ferdinanda Porsche

foto: Škoda auto

1 544

Nová výstava fotografií „Porsche – 24 hodin Le Mans“ v areálu rodného domu Ferdinand Porsche.

Reklamy

Stálou expozici v rodném domě Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích doplňuje nová fotovýstava z díla Martina Straky. Mapuje nejpůsobivější momenty vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans z pohledu značky Porsche.

Úspěchy značky Porsche na Le Mans

Nová výstava je umístěna stylově v servisní budově areálu, kde jsou standardně garáže. Až do 30. srpna mohou návštěvníci obdivovat vzrušující prostředí proslulého vytrvalostního závodu automobilů, na jehož trati zaznamenala četné úspěchy právě značka Porsche, nesoucí jméno vratislavického rodáka.

Reklamy

Výstava 24 fotografií respektovaného televizního komentátora „čtyřiadvacetihodinovky“ a výborného fotografa Martina Straky nazvaná „Porsche – 24 hodin Le Mans“ přináší to nejlepší z ročníků 2014–2017 závodu vpravdě královské kategorie. Na snímcích se objevuje i vítězný vůz z roku 2016 Porsche 919 Hybrid posádky Neel Jani / Marc Lieb / Romain Dumas, který návštěvníci najdou vystavený v hlavní expozici rodného domu jen pár kroků od nové výstavy.

Výstava Le Mans ve Vratislavicích

Výstava Le Mans ve Vratislavicích

Rodný dům Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích je pro veřejnost přístupný vždy od pátku do neděle od 9:00 do 17:00, v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného je možné spojit návštěvu s prohlídkou ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Zde mimo jiné probíhá výstava „S tradicí do budoucnosti“, která mapuje 125 let existence automobilky Škoda.

Více informací najdete na muzeum.skoda-auto.cz.

Mohlo by se vám také líbit