10 nejhezčích ostrovů světa

Foto: 123RF.com

97 042

Krásné bílé tropické pláže, blankytně modrá voda, nádherný podmořský svět, místa bez lidí… Představujeme naše tipy na 10 nejhezčích ostrovních rájů na planetě Zemi.

Reklamy

Také byste se rádi někdy prošli po krásných bílých tropických písečných plážích? Nebo si jen tak třeba sedli na břeh blankytně modré vody moře? Nebo si nechali lehounce omýlat nohy příjemně teplou slanou vodou? Či si snad lehli na pláž a byli tam zcela sami, bez lidí, bez hluku i bez svého mobilního telefonu? V tom případě se podívejte na tipy na 10 nejhezčích ostrovů, kde najdete nejen vše výše uvedené, ale dotknete se nespoutané a krásné džungle, uvidíte nádherné korály, objevíte exotické a přitom přátelské domorodce a hlavně zažijete absolutní pohodu. Toto to jsou naše tipy na nejkrásnější ostrovní ráje na Zemi!

1. Bora Bora (Francouzská Polynésie)

Bora Bora (neboli Vava’u) je tzv. poloatolem v souostroví Francouzské Polynésie v jižním Pacifiku, ležícím necelých 300 km severozápadně od Tahiti. Právě na Bora Bora najdete opravdu krásnou a mělkou modrou lagunu nad níž se z moře tyčí k oblakům pozůstatky sopečného kráteru. Nejvyšší bod hory leží ve výšce 725 m n. m. Deštivé svahy obrůstá překrásná pralesní džungle. Na břehu nad písečnými plážemi najdete typické kokosové palmy doplněné všudepřítomnými ibišky. Okolo atolu se nachází naprosto úchvatný podmořský svět v podobě korálových útesů. Bora Bora se díky své přírodě stala doslova rájem luxusních a také nejdražších dovolených. Krásně si zde užijete zejména pokud se ubytujete v komplexu bungalovů přímo nad vodní hladinou. Nejnavštěvovanějšími centry na ostrově jsou Vaitape a Matira.

Reklamy

Bora Bora

Pláž s výhledem na sopečnou horu Otemanu na ostrově Bora Bora. Foto: BlueOrange Studio

Mohlo by se vám také líbit