RegioJet: letní přímé vlakové spojení z Česka do Chorvatska

foto: RegioJet

2 654

Vlakový dopravce RegioJet plánuje zavést v letošní letní sezóně přímé vlakové spojení z České republiky, a to konkrétně z Prahy, Pardubic a Brna do chorvatské Rijeky na pobřeží Jaderského moře.

Reklamy

První spoj RegioJet by měl podle informací firmy vyjet 30. 6. 2020. Spojení by mělo jezdit v obou směrech minimálně 3x týdně s příjezdy do Chorvatska vždy ve středu, v sobotu a v pondělí. Letní vlak k moři by měl být v provozu přes celé léto až do druhé poloviny září 2020.

RegioJet nabídne cestujícím nejvýhodnější a nejpohodlnější možnost, jak se dostat z Česka na Jadran. Stejně jako na ostatních mezinárodních spojích, plánuje RegioJet i zde zavedení atraktivních ceny jízdenek. V místě by pak cestující mohli využít speciálních návazných autobusů pro rozvoz přímo do míst jejich dovolených na chorvatském pobřeží.

Reklamy

Vlakový spoj RegioJetu nabídne cestujícím veškeré služby, na které jsou z vlaků RegioJet zvyklí. K dispozici tak bude i připojení k internetu zdarma, stejně jako možnost využití zábavního portálu během jízdy. Další informace budou ze strany RegioJetu postupně aktualizovány.

Dovolená v Chorvatsku bude!

Student Agenty nabízí zájezdy do Chorvatska pro letošní sezónu! Pokud jste zatím byli díky koronakrizi nerozhodní, můžete se podívat na nabídku zájezdů od Student Agency právě ZDE. Proč byste si i letos nemohli užít nádherně křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatou chorvatskou historii i okouzlující přírodu? Chorvatsko již čeká 😉

Chorvatsko - Dubrovnik

Autem do Chorvatska

Rozhodnete-li se místo vlakového spojení využít i tento rok pro cestu do Chorvatska jízdu autem, máme zde pár aktuálních informací. Jak již jistě víte, nyní bylo pro vstup do Chorvatska nutné doložení o ubytování. Aktuálně se, podle vyjádření premiéra Andreje Plenkoviče, uvolnila další opatření a pro vstup bude potřeba nadále vyplnit předem elektronická registrace. Uvedené opatření začalo platit již minulý týden ve čtvrtek 28.5.2020. Stejné opatření se týká i dalších 9 zemí EU (Slovinska, Maďarska, Rakouska, Slovenska, Polska, Německa, Litvy, Lotyšska a Estónska). V registraci není potřeba uvádět důvod návštěvy, musíte ale uvést místo pobytu, číslo mobilního telefonu a e-mail pro případné kontaktování ze strany epidemiologů. Formulář pro vstup do Chorvatska si můžete vyplnit ZDE (pouze v agličtině nebo chorvatštině).

Podle chorvatské strany pak zdržení na hranici nebude nutné, protože policie bude mít údaje o vás i vašem pobytu již předem. Na všechny ostatní, kdo si formulář předem nevyplní, čekají zřejmě dlouhé fronty na hranicích. Otázka ovšem je, jak to vše bude, v době dovolených, organizované právě na zmíněných hraničních přechodech, kde v kolonách patrně uvíznou, tak jako tak, všichni (jako každý rok).

Mohlo by se vám také líbit