Nejlepší snímky za rok 2017 podle National Geographic

Foto: © National Geographic

Foto: ©  GREG C.
2 184

Jako každý rok vyhlásil National Geographic soutěž Nature phohotographer of the year 2017. Soutěžící mohli soutěžit v celkem čtyřech kategoriích – divoká příroda, krajina, podvodní záběry a letecké snímky. Absolutně nejlepší snímek mohl získat 7.500 USD, vítězné snímky z dalších kategorií pak mohly získat po 2.500 USD.

Reklamy

Absolutním vítězem letošního ročníku fotosoutěže National Geography se nakonec stal fotograf Jayaprakash Joghee Bojan. Jeho snímek z kategorie divoká příroda nazvaný „Face To Face In A River In Borneo“ byl odměněn 7.500 USD.

National Geographic GRAND PRIZE wildlife 2017

Hlavní cenu z kategorie podvodní svět a 2.500 USD si odnesl fotograf Jim Obester za snímek nazvaný „Fluorescent Anemone“.

Reklamy

National Geographic Underwater 2017

Hlavní cenu v kategorii krajina a 2.500 USD získal Karim Iliya za snímek s názvem „Firefall“.

National Geographic landscape 2017

Kategorie letecké snímky

Hlavní cenu a 2.500 USD v kategorii leteckých snímků získal Todd Kennedy za snímek s názvem „Rock Pool“.

National Geographic aerial 2017

A právě z kategorie leteckých snímků vám vybíráme, podle našeho názoru, 50 dalších nejlepších záběrů. V této kategorii se totiž objevilo bezpočet krásných snímků z letadel, vrtulníků či balónů. Největší podíl ovšem zaujaly snímky ze stále populárnějších dronů.

Pokochejte se tedy úžasnými kompozicemi, kteří někteří fotografové díky technice, dokázali ze vzduchu minulý rok zachytit.

Všechny snímky si můžete zároveň stáhnout jako tapety na váš počítač nebo si z nic udělat výřezy na mobilní telefon. Kompletní galerii si můžete prohlédnout na stránce soutěže.

Doufejme, že v dalším ročníku fotosoutěže National Geographic se budou moci soutěže zúčastnit třeba i fotografové z Čech a Slovenska a ne jenom kolegové z Polska či Maďarska.

Mohlo by se vám také líbit