9 filmů s cestovatelskou tematikou, které musíte vidět

Vzhledem k současné situaci je nám všem pravděpodobně více než jasné, že od cestování si ještě na nějakou dobu musíme dát pauzu. Tento čas můžete využít různě – co třeba zkouknout zajímavé filmy s cestovatelskou tematikou? Máme pro vás hned 9 tipů na filmy, které za to rozhodně stojí!

Divočina

Reese Witherspoon v roli Cheryl versus Pacific Crest Trail – jak to dopadne? To se dozvíte, pokud si zapnete film Divočina. Asi nebude překvapením, že už od samotného začátku má Cheryl opakovaně chuť cestu vzdát. Nakonec v sobě ale najde sílu a pokračuje dál. Film pojednává nejenom o tom, co Cheryl na cestě zažije, ale i o tom, co ji k této cestě přivedlo. Od nás má film rozhodně jedničku – téměř okamžitě vás totiž vtáhne do děje a nepustí. Velké (a nezanedbatelné!) plus má film i za snímky nádherné přírody, které se v něm objevují.

 

 

 


Stopy

Žena v hlavní roli se objevuje i ve filmu Stopy. I v tomto snímku bude na hrdinku čekat putování, místo Pacifické hřebenovky ale bude mít před sebou cestu přes Austrálii. Celkově na ni čeká 2700 kilometrů dlouhé putování nebezpečnou krajinou. Cestu navíc podnikne sama, jen se svým věrným psem (a několika velbloudy). A vskutku to nebude lehká výprava.

 

 

 

 

 


Pláž

Film Pláž už možná řada z vás viděla – jedná se o poměrně známý film. Hlavní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio. Ten ve filmu přijíždí jako mladý batůžkář Richard do Thajska, kde se seznamuje s Etiennem a Francoise. A taky s Daffym, který mu vypráví příběh o tajném ostrově. Když pak na druhý den nachází Richard na dveřích papír s namalovanou mapou, nenechá ho to chladným. Se svými novými přáteli se vydává toto místo hledat. Ostrov ovšem není takový ráj, jaký hledali…

 

 

 

 


127 hodin

Tak trochu jiný příběh nabízí film 127 hodin. Tento snímek, který byl mimochodem natočen podle skutečných událostí, pojednává především o vůli přežít. V roce 2003 se vydává Aron (v podání Jamese Franca) do Utahu, kde se chystá strávit víkend lozením po skalách národního parku. Kvůli nehodě se však během okamžiku ocitne v propasti. Aby toho nebylo málo, má ruku přiskřípnutou kamenem a s sebou jen minimum jídla a vody. Boj o život začíná…

 

 

 

 


Pouť

Už jste slyšeli o pouti do Santiaga de Compostela? Tak právě ta je hlavním tématem filmu Pouť. Tomův syn se vydě na cestu, během bouře však zahyne. Tom se proto rozhodne uctít památku svého syna tím, že pouť dokončí. Vydává se tedy na cestu, aniž by tušil, jaký dopad na jeho život bude toto rozhodnutí mít.

 

 

 

 

 

 


A Walk in the Woods

Na trek se vydává ve filmu A Walk in the Woods i Robert Redford. Tentokrát se jedná o tzv. Appalachian Trail. Dodáme, že se jedná o komedii, která je natočena podle bestsellerů Billa Brysona.

 

 

 

 

 

 

 


Útěk do divočiny

Za zmínku rozhodně stojí i film Útek do divočiny. Ten vás seznámí s Christopherem, který už má plné zuby tehdejšího amerického systému a raději se vydává do „divočiny“. Ačkoli film rozhodně stojí za zhlédnutí, o komedii se rozhodně nejedná. Zmíníme také, že film byl inspirován skutečnými událostmi.

 

 

 

 

 

 


Proti přírodě

Ve filmu Proti přírodě vyráží Martin – třicátník, manžel a mladý otec – sám do norské přírody. Už totiž nutně potřebuje „upustit páru“ a vymanit se ze zajetých kolejí. Film tak nabízí zajímavou sondu do mysli jednoho muže, který se rozhodne „utéct“ do přírody. Zároveň si můžete být jisti, že se u filmu zasmějete. Navíc se můžete těšit na záběry z okouzlující norské přírody.

 

 

 

 

 

 


Walter Mitty a jeho tajný život

Našim posledním tipem je film o Walteru Mittym, kterého ztvárnil Ben Stiller. Ten vede jednotvárný život, proto utíká do své fantazie, kde se rázem mění na hrdinu. Zlomový okamžik ovšem nastává ve chvíli, kdy musí Walter sehnat negativ fotografie, aby se vyhnul svému vyhazovu. Ačkoli tento úkol může znít jednoduše, rozhodně tomu tak nebude a na Waltera čeká nezapomenutelné dobrodružství.

 

 

 

A co vy, máte tipy na zajímavé filmy s cestovatelskou tematikou, které byste ostatním doporučili? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích!

Komentáře (0)
Přidat komentář