- Reklama -

10 nejhezčích ostrovů světa

Foto: 123RF.com

73 525

Krásné bílé tropické pláže, blankytně modrá voda, nádherný podmořský svět, místa bez lidí… Představujeme naše tipy na 10 nejhezčích ostrovních rájů na planetě Zemi.

2. Kauai (Havajské ostrovy)

V severovýchodní části Tichého oceánu se nachází náš druhý tip – ostrov Kauai. Patří do souostroví Havajských ostrovů a je tedy uzemím Spojených států amerických. Ostrovu se přezdívá také jako “zahradní”, neboť zde najdete doslova vše, co čekáte od tropického ráje. Deštné pralesy, nádherné vodopády, kaňony, lávové útesy, jeskyně a především nádhernou vůni všudypřítomných květů místních rostin. Najdete zde růst například i cukrovou třinu, ananasy nebo kávu. Na ostrově však docela často prší – na zdejší horě Waialeale prší dokonce v průměru přes 345 dní v roce.

- reklama -

Ostrov je vyhledáván i milovníky potápění. Ti ve zdejších vodách najdou nádhernou mořskou faunu i floru. Ostrov se díky svým fotogenickým záběrům stal již bezpočetkrát i dějištěm mnoha filmů nebo seriálů. Nikomu nemusíme jistě představovat velkofilmy Jurský park, Avatar, Piráti z Karibiku nebo Dobyvatelé ztracené archy, které se zde natáčely.

Pobřeží Nā Pali na ostrově Kauai, Hawajské ostrovy

Pobřeží Nā Pali na ostrově Kauai, Hawajské ostrovy. Foto: sergein

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit
Obytná vozidla HYKRO

Prodej a půjčovna obytných aut a karavanů - skladem více jak 130 vozů

Načítám...