Znojmo sází na podporu turismu s kampaní #mastozadax

foto: autorka a archiv

1 583

Letošní dovolená ve Znojmě bude mít jasná pozitiva. „Podpořil jsi znojemské hotely, kavárny, vinárny a další podnikatele?

Reklamy

„Pak si zasloužíš poznat naše nejzajímavější turistické cíle zadax,“ hlásí nová kampaň Znojmo Zadax. S hlavním komunikačním hashtagem #mastozadax vyráží Znojmo a Znojemská Beseda do letošní sezóny. Reaguje tím na složitou situaci v souvislosti s bojem proti koronaviru.

„Pro zaměstnanost ve Znojmě je cestovní ruch důležitým odvětvím, které  teď trpí. Turismus proto chceme využít jako nástroj pro podporu místních podnikatelů. Máme tady desítky různých provozů se stovkami zaměstnanců, se kterými chceme táhnout za jeden provaz,“ vysvětluje pointu starosta města Jan Grois.

Reklamy

„Znojmo je navíc krásné historické město, obklopené nádhernou přírodou a vinicemi, umíme tu výborná vína a vaříme i skvělé pivo. Náš region je naprosto ideální pro stále více žádanou aktivní dovolenou. Na své si tady přijdou příznivci turistiky, cyklovýletů i vodáků. Slunečné a teplé počasí je u nás v létě zaručeno,“ připomíná přednosti jihomoravského královského města Znojma starosta Grois.

S plným břichem nejdál dojdeš. A #mastozadax

Cílem projektu Znojmo Zadax je přivést turisty do Znojma v tom smyslu, aby své peníze utratili ve městě.

Za poukaz můžete vypůjčit třeba kánoj ... nebo se svézt vláčkem ... nebo do znojemských památek...

„Naším primárním cílem není dostat do podzemí nebo na radniční věž dvakrát tolik turistů a vybrat více na vstupném, ale naznačit turistovi, že je skvělé se u nás ubytovat, zajít si tady na oběd nebo do kavárny a využít dalších atraktivit města. Pokud se v letošním létě ubytujete ve Znojmě, pak  budete mít znojemské krásné památky, prohlídku města nebo vybrané akce zdarma.“ Vysvětluje pointu kampaně starosta Grois.

Do kampaně #mastozadax bude chtít radnice vtáhnout co nejvíce partnerů z oblasti ubytovatelů, gastroprovozů a dalších služeb souvisejících s turismem.

„Pamětihodnosti města a podnikatelé budou propojení tím způsobem, že pokud turista utratí určitý obnos peněz u soukromníků, dostane poukaz na volné vstupné do našich provozů,“ vysvětluje Karel Podzimek, místostarosta pro kulturu, sport a cestovní ruch.

Pokud utratíte v restauraci nebo v kavárně alespoň 200 korun, dostane poukaz na volné vstupy. Pro ubytování platí hranice 500 korun a u ostatních služeb, kam se řadí  půjčovny kol, kánoí, využití turistického vláčku, Vinobusu nebo například návštěva objektů, které nejsou pod správou města, jako je znojemský hrad nebo rotunda, je výše útraty pro obdržení poukazu stanovena na 200 korun.

Kamapaň má podpořit místní podnikatele Znojmo

A kde můžete poukaz využít? „Držitel poukazu si bude moci vybrat z čtyř objektů – podzemí, radniční věže, hradebního opevnění a Expozice pivovarnictví, dále je v nabídce prohlídka města případně návštěva letního kina ve dnech, kdy budeme promítat,“ vyjmenovává nabídku Znojmo Zadax František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Hledejte samolepku #mastozadax

Kampaň #mastozadax ve městě poběží od 1. června do konce září. Celý systém je navíc velmi jednoduchý: pro provozovatele stačí se zaregistrovat na adrese www.znojmozadax.cz, a objednat si předpokládaný počet potřebných poukazů.

#mastozadax ... info

„Partnerům navíc poskytneme propagačními materiály kampaně a samolepku, kterou si označí svou provozovnu, aby turisté věděli, že jsou součástí #mastozadax. Doufám, že tuto příležitost nastartovat opět cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se tak vzájemný patriotismus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ věří v úspěch Znojmo Zadax ředitel Znojemské besedy pan František Koudela.

Může se hodit:

Rezervace ubytování ve Znojmě na léto. Vybírat můžete z nabídky např. na tomto odkazu.

Cestovní pojištění s 50% slevou můžete získat zde.

Mohlo by se vám také líbit