Sezóna vodních slalomářů vyvrcholí v Praze – Troji

Foto: archiv

Mezinárodním vrcholem letošní sezóny vodních slalomářů bude Mistrovství Evropy, které se připravuje na příští víkend v Praze - Troji.
1 879

Mezinárodním vrcholem letošní sezóny vodních slalomářů bude Mistrovství Evropy, které se připravuje na příští víkend v Praze – Troji.

Reklamy

Po dvou letech bude Praha opět hostit ME vodních slalomářů. Původně se mělo Mistrovství Evropy uskutečnit na jaře na olympijské trati v Londýně. Z důvodů koronavirové pandemie byl závod přesunut na trojskou slalomovou dráhu v termínu od 18. – 20. září. Již tento víkend se tak v Praze utká česká reprezentace se špičkovými závodníky z celé Evropy.

Závod se bude konat na trojské slalomové dráze
Závod se bude konat na trojské slalomové dráze

Představí se ti nejlepší

Naši momentálně nejlepší kajakáři Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová mají již nominaci na příští olympiádu v Tokiu jistou. Evropské medaile představují i pro zkušené reprezentanty velkou motivaci. „Evropu beru jako vrchol sezóny a tak i přistupuji k přípravě. Trénink je teď po úspěšné nominaci do Tokia, ale rozhodně příjemnější,“ řekla  Kateřina Kudějová o šampionátu, který by se nemohl pořádat bez finanční podpory hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a za pomoci sponzorů v čele s generálním partnerem, kterým je Skupina ČEZ a hlavním partnerem – Uniqa pojišťovna.

Reklamy
Kajakář Jiří Prskavec
Kajakář Jiří Prskavec
Kajakář a čerstvý tatínek Vít Přindiš
Kajakář a čerstvý tatínek Vít Přindiš
Skvěle nakročeno má i Tereza Fišerová
Skvěle nakročeno má i Tereza Fišerová

V Troji se rozlouskne i další olympijská hádanka: Kdo z kanoistů bude reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu? Mezi ženami má skvěle nakročeno Tereza Fišerová, ale v případě vítězství by mohla uspět i Gabriela Satková. Mezi muži se rozhodne mezi Lukášem Rohanem, Vojtěchem Hegerem nebo Václavem Chaloupkou.

Z loňského šampionátu obhajují evropské tituly kajakáři Amálie Hilgertová a čerstvý tatínek Vít Přindiš. „Je nám velkou ctí, že se v Praze – Troji utkají závodníci opět o velké medaile. I v těchto těžkých časech se snažíme pracovat na sto procent a připravit co nejlepší podmínky pro všechny účastníky šampionátu. Je to o to větší výzva, kterou jsme letos přijali,“ řekl ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.

Letos však bez diváků…

I letos se komentování přímo nad vodou zhostí z komentátorské věže Daniel Stach a Miroslav Lenc. Vstup do areálu v Troji bude letos umožněn kromě akreditovaných osob (závodníci, doprovod, organizátoři), pouze pro smluvní partnery a další pozvané hosty. „Zveme všechny fanoušky ke sledování přímých TV přenosů na ČT Sport v sobotu a v neděli. Všechny aktuality i informace ze zákulisí se budeme snažit v co největší míře zprostředkovat i přes sociální sítě, aby letos i přes omezení nebyli diváci ochuzeni o typickou atmosféru závodů v Troji,“ dodává Jiří Rohan a vysvětluje situaci s omezením přístupu diváků. Prodej vstupenek nebude spuštěn.

Kdo stane na stupních vítězů o tomto víkendu?

Medaile ME vodních slalomářů se rozdají po finálovém klání v sobotu od 12:20 pro nejrychlejší singlkanoistky a kajakáře, a v neděli pak vyjedou nejlepší kajakářky a singlkanoisté ve 12:05 hodin.

Součástí akce byla i letos oblíbená Pádlojízda, společná jízda přátel vodního slalomu na všech možných plavidlech s pádly z pražské Troje do centra, která se jela  netradičně už v neděli 13. září odpoledne.

Více informací bude k dispozici i na novém webu https://www.slalomtroja.cz/ nebo na sociálních sítích @Canoe Slalom Prague a @czechcanoe.

Mohlo by se vám také líbit