Lindos – malebné městečko s Akropolí

Foto: autor

V minulosti býval Lindos prosperující rybářskou vesnicí.
1 302

Lindos je starobylé a malebné městečko na řeckém ostrově Rhodos. Najdete zde nejenom krásné historické uličky ale zejména překrásné pozůstatky původní Akropole. Lindos patří určitě mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově a tak jsme se tam při našem pobytu vydali také.

Reklamy

Protože jsme bydleli na druhé straně ostrova, v Lalysosu, půjčili jsme si na náš výlet do Lindosu Mercedes-Benz Vito s automatickou převodovkou. No bylo nás dohromady 7, takže menší VAN od Mercedesu se vyplatil. Půjčit si auto, je asi to nejlepší, co totiž můžete na tomto ostrově udělat. Cesta zabere necelou hodinu.

Panorama cestou k Akropoli

Spoléhat se na místní veřejnou dopravu opravdu moc nejde. Nejen, že u zastávek MHD nenajdete žádné jízdní řády, ale pokud se náhodou dozvíte od někoho místního, že autobus jezdí zhruba jednou za 20 minut, ještě to neznamená, že opravdu přijede 😉 To víte, řidič má támhle příbuzné, tu a tam je potřeba něco probrat se známým… a tak zde opravdu nějaká ta půlhodina sem tam nehraje žádnou roli. Vždyť je stejně vedro, tak kam spěchat…

Reklamy

Takže zbývá buď využít místní TAXI nebo si raději půjčit auto v některé z místních půčoven a moci si aspoň zajet, kam si člověk zamane.

Lindos je jedno z nejvíce fotogenických míst ostrova

Zaparkovat v Lindosu se vyplatí na některém parkovišti mimo centrum. To má totiž jen omezené místo pro parkující turisty. My jsme zvolili nakonec parkoviště u menší zátoky St. Paul poblíž antického divadla, které bylo navíc zdarma.

Ten, kdo Lindos již navštívil, mi dá jistě za pravdu, že zde na něj dýchala ta správná „antická“ atmosféra. Křivolaké uličky v centru města plné taveren a obchůdků vás nenechají ani na chvíli se u nich nezastavit. Pokud se vám nechce jít po celkem strmé cestě nahoru k Akropoli můžete využít zdejší „oslí taxislužbu“. Cestou nahoru můžete také vidět kamennou sochu lodi téměř v životní velikosti. Místní ženy vám pak budou po cestě nabízet ručně vyšívané ubrusy a látky. V Akropoli pak najdete pozůstatky dórských sloupů chrámu Athény Lindoské a hlavně úžasný výhled po okolí.

Takže vzhůru na Rhodos a hlavně nezapomeňte zajet do tohoto malebného městečka!

Zarezervujte si výhodné ubytování…

Mohlo by se vám také líbit