Katschberg: ještě je čas navštívit Adventní cestu

foto: autorka, katschberger-adventweg.at

1 307

Pokud chcete opustit předvánoční nákupy, pečení, vaření a veškerý předvánoční fofr, máme pro vás další tip. Vydejte se na pár dní na lyže do Rakouska.

Reklamy

Mohu doporučit Katschberg, který je od Prahy vzdálen jen 500 kilometrů. Leží na hranici Korutan a Salcburska a celkem se tady dá lyžovat na 70 km sjezdovek.

Katschberg

Leží ve výšce 1750 m a lyžuje se až do 2 200 m n.m. Momentálně tady leží dost přírodního sněhu a celé středisko má možnost technického zasněžování. Předvánoční čas je tady nejlepší. Na sjezdovkách je minimum lyžarů. Hlavní nápor příjde až kolem 22. prosince. Podívejte se na předpověď počasí pro tuto oblast a vydejte se sem třeba jen na pár dní.

Reklamy

Adventní cesta

Kromě senzačního lyžování, si tady můžete užít Adventní cestu, jakou nikde jinde v Rakousku a ani v dalších zemích nenajdete. Můžete jít pěšky nebo část lze absolvovat na saních tažených koňmi. Koňské spřežení drncá lesní cestou, rolničky cinkají a po asi dvou kilometrech jsme přijeli na začátek Adventní cesty. Koupili jsme si speciální minitermosku na čaj, který na několika místech zdarma nabízejí a vyšli jsme.

Na cestě je hned několik zajímavých zastavení. Cestu lemují staré seníky, které jsou připraveny tak, aby vším připomínali vánoce. V jednom zpívaly malé děti koledy, v druhém jste mohli rozprávět s lidmi, kteří tady prožili celý život. V dalším seníku pak seděla slečna v andělském kostýmu a nabízela možnost si vycpat vlastního malého medvídka. A v dalším se prodávaly místní dobroty. Na konci cesty byl ozářený dřevěný Betlém.

Petrolejky, které cestu lemují, nás zavedly do horské chalupy nebo spíše stodoly, kde jsme si dali výborné svařené víno, pečené brambory z pece se špekem a vrátili jsme se k místu, kde nas čekaly saně. Tahle Adventní cesta je otevřena vždy ve středu, v pátek, sobotu a neděli až do 25. 12. ( 24.12. nikoliv), a to vždy od 14 hodin do 20.30 hodin. Platí se pouze za sáně a termosku. Ani jedno ovšem nemusíte mít, stačí jít pěšky a čaj mít sebou vlastní.

Celá akce je organizována dobrovolníky a majitelem většiny hotelů na Katschbergu, panem Hintereggerem. Vřele doporučuji si termosku koupit, jednak přispějete na organizaci a jednak je i velmi praktická a výtvarně moc pěkná.

Více se dozvíte i na www.katschberg-adventweg.at

Neváhejte, a naplánujte si cestu třeba na třetí adventní neděle, která se nezadržitelně blíží. Předpověď počasí pro slunnou část Alp, jak jsou Korutany nazývány, je navíc příznivá.

Další informace najdete na:  www.katschberg.at, www.katschi.at nebo www.katschicam.at.

Ubytování můžete využít www.laerchenhof-katschberg.at nebo si zarezervovat přes náš portál níže:

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit