HOCHsteiermark: Zima, jako za starých časů

foto: skiareny

Skiareál Präbichl / foto: © Skischule Alpfox
1 568

Perfektní nabídka regionu zimních sportů HOCHsteiermark splňuje nároky všech návštěvníků přijíždějících na zimní dovolenou do Rakouska, ať už se těší na mimořádný sportovní zážitek na skvělých sjezdovkách nebo na romantické svahy s hlubokým sněhem, na náročné skialpinistické výstupy, idylické túry na sněžnicích nebo na dobrodružství ve sněhu pro celou rodinu. A ještě můžete získat ve vybraných termínech jeden den navíc ve skiareálu podle vlastního výběru. Proč se vypravovat do neznámých dálek, když máte k dovolené tak blízko…

Reklamy

HOCHsteiermark to je sedm skiareálů, sedm speciálních balíčků, sedm sportovních center, zkrátka a dobře, zimní dovolená jako v sedmém nebi zimních sportů.

foto: TRV HOCHsteiermark (c) Tom Lamm

Mariazeller Bürgeralpe, Stuhleck, Präbichl, Aflenzer Bürgeralm, Niederalpl, Brunnalm-Hohe Veitsch, Schwabenbergarena Turnau nebo Niederalpl to je kraj kouzelné zimy.

Podobné příspěvky
Reklamy

Sedm destinací zimních sportů v HOCHsteiermark se svým různorodým zaměřením postará všude o rozmanité zážitky při zimních sportech. Na své si tu zaručeně přijdou jak malé děti, tak rodiny s větším počtem dětí, náruživí závodníci i začátečníci. A to bez dlouhých dojezdových vzdáleností, bez nepříjemného čekání a bez návalu na sjezdovkách. Místo toho si ušetříte nervy, čas a peníze, protože ke každému třídennímu pobytu v jedné ze sedmi výše uvedených destinacích vám gratis přidají čtvrtý den v některém jiném skiareálu v HOCHsteiermark.

Mariazeller Bürgeralpe

Skiareál pro celou rodinu, nelitoval námahy ani milionů eur na to, aby ještě zatraktivnil svou zimní infrastrukturu – kulinářská nabídka, parkoviště, zasněžovací technologie. Největší atrakci přitom představuje moderní kabinková lanovka Bürgeralpe Express, která od 7. Prosince 2019 dopraví všechny pohodlně, rychle a bezbariérově na vrchol tohoto lyžařského ráje pro rodiny s dětmi. Velkolepou kulisu této částí Hochsteirmarku tvoří poutní basilika v Mariazellu, která svou vznešenou nádherou nikoho nenechá chladným. Pro milovníky sladkých pochoutek je na náměstí v Marizellu nejlepší pekárna perníčků v Rakousku Pirker – tu nesmíte minout, bude určitě tou nejlepší tečkou za dnem plným lyžování. Více informací na www.buergealpe.at.

Stuhleck

Stuhleck je největší a nejmodernější skiareál ve východním Rakousku. Celkem 26 km sjezdovek, k tomu tři snowparky, dráha na snowtubing a také fotopoint u panoramatické restaurace W11 jsou zárukou různorodé zimní dovolené (www.stuhleck.cz). V letošní zimní sezóně mají jednu novinku!! Můžete si půjčit „Sled Dogs Snowskates“, což jsou komfortní, lehké lyžařské boty s ocelovými hranami, na kterých lze jezdit po sněhu. Od prvního okamžiku je to velká zábava, kterou si neužijí jen profesionální lyžaři, ale na obloučky si v takových botách mohou troufnout i začátečníci. Půjčení stojí: € 25,- na osobu a den, www.sport-buchebner.at.

foto: Steiermark Tourismus_Stulheck (C) Tom Lamm

Präbichl

Areál pro rodiny s malými dětmi. S pomocí lyžařské školy Alpfox, která patří pravděpodobně k nejlepším v Rakousku, jsou první krůčky nejmenších dětí na lyžích opravdu hračka. Foxi Express a mnoho dalších atrakcí na cvičné loučce probudí v dětech nadšení pro zimní sporty v tom nejvlastnějším smyslu slova. www.praebichl.at, lyžařská škola Alpfox  www.alpfox.com.

foto: Skiarena Prabichl_(c)Tom Lamm

Aflenzer Bürgeralm

Aflenzer Bürgeralm patří ke klidnějším lyžařským areálům. Uprostřed horského masivu Hochschwabu,  což je oblast s největším počtem kamzíků v Evropě, se paní zima osobně stará o prašanový povrch sjezdovek a nedotčené svahy s hlubokým sněhem, na kterých si mohou prošlapávat cestu také skialpinisté a turisté na sněžnicích. A máme tady jeden tip! Ohromující skialpinistický zážitek je určen i pro začátečníky. Skialpinistická túra s průvodcem s vypůjčeným skialpinistickým vybavením včetně jednodenního skipasu na dvousedačkovou lanovku Aflenzer Bürgeralm stojí na osobu: € 80,- (ve spolupráci s lyžařskou školou Hochschwab, minimální počet účastníků: 4, od poloviny prosince každý pátek a sobotu). Rezervace: tel. 0664/7635035 nebo 03861/3700, www.aflenzer-buergeralm.at.

foto: TRV HOCHsteiermark_Aflenzer Burgeralm (c) Tom Lamm

Niederalpl

Niedarapl nabízí odlišnou podobu majestátního světa hor v přírodním parku Mürzer Oberland. Zájemce přitahují skialpinistické túry s průvodcem pro začátečníky se základním kurzem o lavinách, které nabízí horský vůdce a lyžařský instruktor Andreas Steininger na Raxu a Schneealmu. Jedná se o takřka meditativní zážitek na zimní túře. Kromě toho je tu postaráno o sjezdařský dorost, protože všechny děti do 15 let tu mohou lyžovat v doprovodu rodičů zdarma www.niederalpl.at.

Brunnalm-Hohe Veitsch

Tak tady je zimní dovolená orientovaná na zážitky. Dokonalá relaxace a kulinářské speciality plní všechny sny. Zdejší sjezdovky mají značku kvality, panoráma hor nemá sobě rovna a kulinářské návštěvy na horských chatách patří k vrcholným zážitkům. Se skipasem Max-Flex na tři hodiny mohou lyžaři podle libosti pauzírovat a opalovat se nebo zajít do chaty a posilněni se pak opět vydat na sjezdovku. Jelikož tento skipas přímo vyzývá k tomu, aby si lyžaři zašli na občerstvení do některé horské chaty, přezdívá se mu žertovně „chatový skipas“ www.brunnalm-hoheveitsch.at.

foto: Steiermark Tourismus & TRV HOCHsteiermark_Brunnalm Hohe Veitsch (c) Tom Lamm

Schwabenbergarena Turnau

V tomto areálu zažijete atmosféru jako na závodech. Trénink mezi brankami a analýzy jízd jsou zárukou napínavých zážitků a pocitů jako při závodech. Kdo by nechtěl být jednou v životě Marcelem Hirscherem a trénovat tam, kde zanechali svou stopu ve sněhu velikáni lyžování?

foto: Steiermark Tourismus & TRV HOCHsteiermark_Schwabenbergarena Turnau (c) Tom Lamm

 

Může se hodit:

Tourismusregionalverband HOCHsteiermark
Wiener Straße 46
A-8600 Bruck an der Mur
tel.: +43 (0) 3862 55020
tourismus@hochsteiermark.at
www.hochsteiermark.at

Jak se sem dostat?

Do Horního Štýrska – Hochsteiermark je to docela blízko. Necelých 500 km. Jako nejrychlejší se jeví varianta po dálnici od Vídně. My jsme vybrali raději cestu přes Linec, abychom se v Čechách vyhnuli D1. Z Lince lze pokračovat po dálnici na Lienzen a Leoben a v Bruck an der Mur odbočit na Mariazell nebo do dalších lyžařských středisek v Hochsteirmark.

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit