Gulliverovy cesty do pohoří Bà Nà Hills nejen na Golden Bridge!

Foto: 123rf.com, danangfantasticity.com, flickr.com, instagram.com

2 181

Ve Vietnamu byl v červnu tohoto roku, po téměř roční výstavbě, poblíž přímořského města Da Nang, otevřen netradiční vyhlídkový most, který určitě zaujme svým ztvárněním každého návštěvníka.

Reklamy

Golden Bridge Da Nang

Ačkoliv dali architekti mostu název Zlatý most (Golden Bridge), možná by byl výstižnější nějaký jiný název, spojený například s nějakým obrem 😉 Tento most totiž opravdu vypadá tak, jakoby vypadl z nějakého románu od Jonathana Swifta o příhodách Gullivera.

Zajímavá alternativa k tzv. stezkám v korunách stromů, na které jsme zvyklí i od nás, se nachází 1400 metrů nad mořem v pohoří Bà Nà Hills a nabízí opravdu dechberoucí výhledy na okolní krajinu. Most je dlouhý 150 metrů a je celý natřen zlatou barvou. Co však upoutá zraky samozřejmě nejvíce, jsou dvě jakoby vytesané kamenné ohromné ruce, který jej celý drží. Už jen “třešničkou na mostu” je pak to, že strany tohohle vyhlídkového mostu doplňují po obou stranách záhony plné chryzantém.

Reklamy

Cestovatelský boom v Da Nangu

Vietnam i lokalita Da Nang zažívá v poslední době doslova cestovatelský boom. Čím dále tím více lidí z celého světa začalo objevovat krásu této pozoruhodné země, která má rozhodně co nabídnout. A otevření této stavby v Da Nangu je jenom dalším lákadlem pro turisty, kteří se sem vydají.

Pokud tedy budete ve Vietnamu a budete-li se sem chtít vypravit i vy, vydejte se přímo sem, rozhodně neprohloupíte.

Sun World

Oblast Bà Nà Hills nenabízí pouze tuto “Gulliverovu” atrakci. Navštívit zde totiž můžete rovnou celý zábavní park Sun World.

V něm se můžete projet nejdelší kabinovou lanovkou na světě jejíž délka je 5043 m, navštívit francouzskou vesnici, květinovou zahradu D’Amor Flower Gardens, vinné sklepy, muzeum voskových figurín s více jak 30 postavami nebo se pokochat pohledem na 27 m vysokou sochu Shakyamuni.

Zažít si zde můžete i adrenalinovou jízdu na alpské bobové dráze či strávit den v tří podlažním zábavním domě. V něm je k dispozici dokonce i několik zcela bezplatných atrakcí (autodrom, zrcadlové bludiště, Jurský Park a volný pád z 29 metrů vysoké věže). Za poplatky jsou tu pak např. 4d a 5d filmové projekce.

A dostanete-li hlad, můžete navštívit některou ze zdejších restaurací. Např. restaurace Kazka nabízí výborné jehněčí BBQ. Další restaurace vám pak chuťové buňky navnadí nudlovými polévkami, grilovanými klobáskami nebo kuřecími křídly.

Podívejte se možnosti ubytování v Da Nangu a zajistěte si výhodné ceny ještě dnes

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit