Gran Canaria: 5 důvodů, proč by se měl tento ostrov stát vaší příští destinací

foto: autorka

Gran Canaria nejsou jen pláže
2 712

Uvažujete nad svou příští destinací a pořád se nemůžete rozhodnout? Co takhle vyrazit na Kanárské ostrovy? Věříme, že nebudete litovat. Nevěříte? Pojďte se s námi podívat na několik důvodů, proč navštívit jeden z těchto ostrovů – Gran Canaria.

Reklamy

1) V zimě se tu ohřejete

Ruku na srdce – kdo z nás někdy neuvažoval nad tím, jak super by bylo vyměnit chladnou zimu za teplé a krásné počasí? A právě Kanárské ostrovy jsou jednou z možností, kam se zaletět během zimy ohřát. I během tohoto ročního období je zde totiž teplota okolo 20 °C, což rozhodně není vůbec špatné. Pro poznávání ostrova značka ideál, nemyslíte?

Na své si zde přijdou i milovníci hor.
Na své si zde přijdou i milovníci hor.

2) Vynikající kombinace aktivit

Troufám si s čistým svědomím říci, že Gran Canaria je ostrov, kde se rozhodně nudit nebudete. Nabídka aktivit je zde totiž tak široká, že si na své přijde opravdu každý. Během teplejších měsíců můžete trávit celé dny na plážích, aktivnější povahy si zase užijí výlety do hor či surfování. A abychom nezapomněli – ostrov má co nabídnout i milovníkům měst či památek.

Reklamy

3) Kousek od Afriky, ale stále v Evropě

Teď mi dovolte malé zeměpisné okénko. Jak asi víte, Gran Canaria, a ostatně všechny Kanárské ostrovy, se nacházejí poměrně blízko Afriky. Přesto jsou součástí Evropy – konkrétně pak patří pod Španělsko. Asi není třeba zmiňovat, že to pro nás přináší jisté výhody. Bez problému si sem zaletíte jen na občanku, kromě španělštiny se tu snadno domluvíte i s angličtinou. Celkově je zde cítit evropská kultura. Asi není třeba zmiňovat, že zde zaplatíte eurem.

Zmínit musíme také fakt, že mezi Českou republikou a tímto ostrovem existuje poměrně dobré letecké spojení. Létá sem hned několik nízkonákladovek, lety jsou navíc často přímé. Cena letenek je také více než skvělá – při troše štěstí můžete narazit i na cenu pod 2000 Kč. Z Vídně sem doletíte i za 4 hodiny, lehce nad 4 hodiny pak trvají i některé lety z Prahy. Využít můžete samozřejmě i blízká zahraniční letiště – například to v Berlíně či Krakově.

 

4) Za návštěvu ostrova nemusíte zaplatit majlant

Mezi další velké výhody ostrova Gran Canaria patří i fakt, že je tato destinace poměrně dostupná i z hlediska financí. Ceny jsou zde zhruba stejně vysoké jako u nás (v případě potravin možná lehce vyšší). Ve spojitosti s příznivými cenami letenek se tak jedná o další velké plus.

5) Hlavní město s nádhernou pláží

Čestné místo v našem seznamu si zaslouží i hlavní město tohoto ostrova – Las Palmas. Kromě mnoha skvělých kaváren, nočních klubů, památek a jiných zajímavých míst tu na vás bude čekat přímo pohádková pláž. Ta se jmenuje Las Canteras a troufáme si říci, že je tak trochu místním pokladem. Na začátek je třeba zmínit, že se jedná o opravdu super místo na koupání – a to i pro rodiny s dětmi. Pláž je víceméně písečná, nemusíte se ani obávat “velkého sešupu” do hluboké vody.

Pohádková pláž Las Canteras.
Pohádková pláž Las Canteras.

Samotná voda je pak krásně čistá. A je tu ještě jedno velké plus. Nedaleko břehu se nachází vlnolam – ten způsobuje, že se tato pláž stala přímo šnorchlovacím rájem. Velmi blízko břehu uvidíte v mělké vodě mnoho druhů ryb. Dokonce tolik, že si chvílemi budete připadat jako v akváriu.

Tato pláž však není jen místem s mírnými vlnami, které je skvělé pro šnorchlování. Na jejích okrajích jsou vlny naopak dost divoké, což se rozhodně líbí surfařům. Pokud tedy uvažujete o tom, že si surfování vyzkoušíte, máte ideální příležitost.

Na závěr musíme zmínit ještě jednu věc – podél pláže vede promenáda, kde se nachází mnoho barů, restaurací a obchůdků. Pokud nebude počasí na koupání, či budou příliš velké vlny, můžete si jen tak dát zmrzlinu či něco dobrého a udělat si pěknou procházku podél pláže za zvuku vln.

Víte, že…

Tak pokud se už chystáte, mrkněte se také na pár tipů k ubytování, na výhodné letenky a pojištění.

Může se hodit:

Výhodné ubytování můžete zkusit výběrem některého ze stovek hostelů, hotelů nebo apartmánů, které najdete na tomto odkazu.

Výhodné letenky můžete snadno vyhledat ZDE.

Cestovní pojištění na cesty s 50% slevou a nejvyšším krytím najdete na tomto odkazu.

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit