Gede Ruins, Butterfly farm

Foto: autorka

1 126
Reklamy

Gede Ruins

Výlet na ruiny v Gede doporučujeme určitě na odpoledne. To už je vhodné světlo pro focení a také už není takové úmorné vedro jako během dne. Za přítomnosti průvodce a jeho zajímavého výkladu si vychutnáte úchvatnou podívanou na ruiny města, které se nachází přímo v neporušené přírodě pralesa Arabuko-Sokoke. Budete překvapeni, na jak vysoké úrovni město v dobách největšího rozkvětu bylo (vlastní kanalizace, koupelny, vodovodní síť i čistírna slané vody). Doprovod vám budou dělat všudypřítomné opičky (kočkodani), ty jsou však velmi přátelské a hlavně zvědavé.

Přímo v areálu Gede se nachází také motýlí farma, kterou stojí za to navštívit, a to včetně využití služeb průvodce, který vám podá podrobný výklad o životě motýlů.

Reklamy

Náš průvodce

Onesmus Kai nám byl doporučen jednou českou turistkou, která společně s manželem strávila dle jejích slov nezapomenutelný pobyt v Keni a s průvodcovskými službami Onesmuse byli oba manželé spokojeni. V dnešní době sociálních sítí byl první kontakt s Onesmusem naprosto jednoduchý. Spolehlivost prokázal hned první den, kdy jsme byli domluveni na srazu před hotelem a on skutečně dorazil na čas.

Od začátku jsme s manželem měli plán strávit dovolenou v Keni spíše na méně frekventovaných místech, a užít si tak více samoty. Už jen to, že jsme vybrali termín téměř na konci sezóny, dost pomohlo. Onesmus si vyslechl naše požadavky (co chceme navštívit, jak, kdy, na jak dlouho, co nás zajímá a jaký na to máme rozpočet) a hned první den jsme měli domluvený program na celou dobu pobytu.

Pro Onesmuse není problém zařídit doslova cokoliv. Je velmi ochotný, všímavý a má něco jako cit pro „evropský servis“. Pomůže Vám s výměnou peněz, zajištění dostatečného pitného režimu po celou dobu tripu je samozřejmostí, dbá o to, aby vám nic nechybělo.

Kontakt na průvodce

Onesmus Kai
WhatsApp: +254 710 165 172
Facebook: https://www.facebook.com/onesmus.kai.5

 

Mohlo by se vám také líbit