Co navštívit na ostrově Mallorca?

Foto: flickr.com

4 864

Podívejte se, co navštívit na Mallorce! Doba dovolených se nezadržitelně blíží, tak pokud ještě váháte a nemáte žádnou svoji letní dovolenou vybranou, máme pro vás několik zajímavých tipů nejen na zajímavá místa, ale i na last minute zájezdy na tento španělský ostrov. Nabídku last minute najdete na konci článku.

Reklamy

Mallorca

Mallorca je jeden z největších Baleárských ostrovů patřící Španělsku. V hlavním městě Palma de Mallorca se kromě letiště a přístavu nachází také nádherná katedrála Le Seu (katedrála světla).

Pokud jste na tomto ostrově ještě nebyli a nevíte, co vše tu můžete čekat, čtěte určitě dále. Ostrov Mallorca je především pro ty, kteří vyhledávají noční život a různé atrakce. Diskoték, barů a klubů tady v každém větším přímořském letovisku najdete dost. A v noci to tu opravdu žije 😉

Reklamy

Vzhledem k tomu, že zdejší obyvatelé žijí z turistického ruchu po celý rok, narazíte zde snad na všechny národy Evropy. Mallorca je totiž, stejně jako např. Ibiza, velmi oblíbená hlavně mezi mladšími ročníky.

Palma de Mallorca
Palma de Mallorca

Nicměné ostrov Vám nabízí i řadu nádherných a hlavně pestrobarevných přírodních i historických míst k poznávání. Pojďme se podívat, co se zde vyplatí navštívit.

Co navštívit?

Na Mallorce doporučujeme navštívit např. nádhernou pláž s čistou a průzračnou vodou Cala Comptesa, která leží asi 9 km od hlavního města na západ. Půjčíte-li si auto, obrňte se určitě trpělivostí při parkování v uličkách nad pláží.

Další pláží, která stojí určitě za návštěvu je Cala des Moro, která se nachází asi 15 minut od městečka Santanyí. Voda tu má nádherně modrou barvu. Pláž se nachází v rezervaci, takže tady nenajdete žádné velké zázemí. Zato je tu v letních měsících hodně turistů, takže to berte spíš jako tip na výlet nebo sem vyražte mimo letní sezónu. Nad zátokou je moc pěkná vyhlídka a fotky, které si tu uděláte, vám budou všichni přátelé závidět.

Cala Santanyi
Cala Santanyi

Moc hezké fotečky s „přírodním bránou v moři“ můžete pořídit v malé osadě Cala Santanyi. Ta se nachází několik kilometrů od výše zmíněného města Santanyi.

Opakem předešlých pláží je dlouhá písečná pláž Platja Es Trenc s písečnými dunami. Pláž je veřejná a nachází se také v přírodní rezervaci. I zde si však užijete azurovou vodu. Výhodou je, že se zde nachází parkoviště, takže tu pohodlně zaparkujete. Naposledy tu byla cena 7 Eur na celý den.

Ostrov Mallorca je členitý
Ostrov Mallorca je členitý

Budete-li chtít poznat a navštívit i něco jiného, doporučujeme např. výlet do kláštera ve Valldemose, obklopeného olivovníkovými háji, v němž pobýval i skladatel Frederik Chopin. Mimochodem se ve městě nachází přímé i muzeum Frederika Chopina a George Sanda. Takže jej nezapomeňte zahrnout do svého itineráře.

Asi 20 minut jízdy autem od Valldemose můžete pokračovat návštěvou půvabného městěčka Deia. V centrální části ostrova můžete navštívit moc hezké městečko Fornalutx. Určitě neprohloupíte, pokud navštívíte i město Pollença.

Průzračná voda je všude

Pokud vám bude hodně horko, doporučujeme navštivit i nádherné dračí jeskyně, které nabízí jednak nádherné scenérie na zdejší krasové útvary, ale hlavně příjemné klima.

Mallorka je opravdu nádherná po celý rok. I když pokud nemáte zrovna v lásce davy turistů a slunících se dovolenkářů, je ideálnější vypravit se na Mallorcu mimo letní sezónu. Více informací, včetně rad a tipů, se dozvíte i v článku – 10 míst, které nesmíte na Mallorce vynechat.

Nabídku last minute zájezdů na Mallorcu naleznete zde.

Může se hodit:

Výhodné ubytování můžete zkusit výběrem některého ze stovek hostelů, hotelů nebo apartmánů, které najdete na tomto odkazu. 

Výhodné letenky můžete snadno vyhledat ZDE.

Cestovní pojištění na cesty s 50% slevou a nejvyšším krytím najdete na tomto odkazu.

 

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit