fbpx
Cestujeme světem
Cestování za poznáním světa. Reportáže, destinace, rady, tipy a informace přímo od cestovatelů a pro ně.

- Reklama -

Co navštívit na ostrově Mallorca?

Foto: flickr.com

1 103

Podívejte se, co navštívit na Mallorce! Doba dovolených se nezadržitelně blíží, tak pokud ještě váháte a nemáte žádnou svoji letní dovolenou vybranou, máme pro vás několik zajímavých tipů nejen na zajímavá místa, ale i na last minute zájezdy na tento španělský ostrov. Nabídku last minute najdete na konci článku.

Mallorca

Mallorca je jeden z největších Baleárských ostrovů patřící Španělsku. V hlavním městě Palma de Mallorca se kromě letiště a přístavu nachází také nádherná katedrála Le Seu (katedrála světla).

Pokud jste na tomto ostrově ještě nebyli a nevíte, co vše tu můžete čekat, čtěte určitě dále. Ostrov Mallorca je především pro ty, kteří vyhledávají noční život a různé atrakce. Diskoték, barů a klubů tady v každém větším přímořském letovisku najdete dost. A v noci to tu opravdu žije 😉

Vzhledem k tomu, že zdejší obyvatelé žijí z turistického ruchu po celý rok, narazíte zde snad na všechny národy Evropy. Mallorka je totiž, stejně jako např. Ibiza, velmi oblíbená hlavně mezi mladšími ročníky.

Nicměné ostrov Vám nabízí i řadu nádherných a hlavně pestrobarevných přírodních i historických míst k poznávání.

Co navštívit?

Na Mallorce doporučujeme navštívit např. nádhernou pláž s čistou a průzračnou vodou Cala Comptesa, která leží asi 9 km od hlavního města na západ. Půjčíte-li si auto, obrňte se určitě trpělivostí při parkování v uličkách nad pláží.

- Reklama -

Další pláží, která stojí určitě za návštěvu je Cala des Moro, která se nachází asi 15 minut od městečka Santanyí. Voda tu má nádherně modrou barvu. Pláž se nachází v rezervaci, takže tady nenajdete žádné velké zázemí. Zato je tu v letních měsících hodně turistů, takže to berte spíš jako tip na výlet nebo sem vyražte mimo letní sezónu. Nad zátokou je moc pěkná vyhlídka a fotky, které si tu uděláte, vám budou všichni přátelé závidět.

Moc hezké fotečky s „přírodním bránou v moři“ můžete pořídit v malé osadě Cala Santanyi. Ta se nachází několik kilometrů od výše zmíněného města Santanyi.

Opakem předešlých pláží je dlouhá písečná pláž Platja Es Trenc s písečnými dunami. Pláž je veřejná a nachází se také v přírodní rezervaci. I zde si však užijete azurovou vodu. Výhodou je, že se zde nachází parkoviště, takže tu pohodlně zaparkujete. Naposledy tu byla cena 7 Eur na celý den.

Budete-li chtít poznat i něco jiného, doporučujeme např. výlet do kláštera ve Valldemose, obklopeného olivovníkovými háji, v němž pobýval i skladatel Frederik Chopin. Mimochodem se ve městě nachází přímé i muzeum Frederika Chopina a George Sanda. Takže jej nezapomeňte zahrnout do svého itineráře.

Asi 20 minut jízdy autem od Valldemose můžete pokračovat návštěvou půvabného městěčka Deia. V centrální části ostrova můžete navštívit moc hezké městečko Fornalutx. Určitě neprohloupíte, pokud navštívíte i město Pollença.

Pokud vám bude hodně horko, doporučujeme navštivit i nádherné dračí jeskyně, které nabízí jednak nádherné scenérie na zdejší krasové útvary, ale hlavně příjemné klima.

Mallorka je opravdu nádherná po celý rok. I když pokud nemáte zrovna v lásce davy turistů a slunících se dovolenkářů, je ideálnější vypravit se na Mallorcu mimo letní sezónu.

Nabídku last minute zájezdů na Mallorcu naleznete zde.

Nebo si vyberte z výhodných ubytování přes náš portál níže.

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit
Tropický ráj Maledivy

Levně na jeden z nejkrásnějších lokálních ostrovů Malediv - Ukulhas

Načítám...