BEER WITH TRAVEL 

foto: archiv

1 017

Beer With Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Cestování a především sami sebe neberou tihle dva kluci v kšiltovkách zrovna dvakrát vážně.

Reklamy
Ostatně to také všechno začalo kdysi dávno u piva. Tehdy padlo rozhodnutí, že nemá smysl jen sedět v hospodě a snít o dálných krajích. A jak si řekli, tak se i stalo. Vyrazili vlakem na pivo za Polární kruh, projeli stopem Náhorní karabach a Arménii, navštívili Černobyl i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog a dělají cestovatelský stand-up. 
Nejsou to nerdové běhající po městě s průvodcem Lonely Planet a odškrtávající si postupně navštívená místa ze seznamu padesáti nejdůležitějších památek. Nemá smysl se z prošvihnuté památky nějak stresovat. Nejspíš je zdržel nějaký jiný silný zážitek. Nebo třeba dobře vychlazená dvanáctka. A jestli dané místo opravdu stojí za to, tak tu přece nejsou naposledy. Ostatně, i od toho je tu Beer with Travel. Cestovatelský deník, díky kterému si po návratu vzpomenou i na zážitky, které už se třeba lehce rozpustily v posledním půllitru cizokrajného piva.

V současné době dokončují kluci z Beer With Travel knihu o své cestě po Transsibiřské magistrále, připravují výstavu fotografií ze svých cest a na březen plánují další cestu, která je zavede tentokrát do Kazachstánu a Uzbekistánu.

Mohlo by se vám také líbit