8. – 11. června startuje v Praze-Troji Světový pohár ve vodním slalomu

Foto: Kanoe.cz

709

Jedna z nejoblíbenějších sportovních akcí roku, Světový pohár ve vodním slalomu, se na Vltavu v Praze-Troji vrací již po devatenácté. Fanoušci se mohou těšit na vrcholné sportovní výkony a velké slalomářské bitvy.

Reklamy

Organizační tým v čele s dvojnásobným olympijským medailistou Jiřím Rohanem zve všechny sportovní nadšence i rodiny, aby povzbudili nejen české reprezentanty v boji o medaile a cenné body do olympijské kvalifikace. Na startu by neměla chybět kompletní česká špička v čele s olympijským vítězem Jiřím Prskavcem a úřadujícím mistrem světa Vítem Přindišem.  Podle ředitele organizačního výboru Světového poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji Jiřího Rohana se diváci mohou těšit na skutečně vrcholný sportovní zážitek s příchutí olympiády, která je zejména pro vodní slalom velkým medailovým cílem.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze-Troji bude druhým závodem ze série pěti závodů SP, které postupně zavítají do Německa, Česka, Slovinska, Španělska a Francie. Celkové prvenství obhajuje v kategorii kajakářů Jiří Prskavec, mezi kanoistkami Tereza Fišerová. Australanka Jessica Foxová se loni stala nejlepší kajakářkou a Nicolas Gestin z Francie obhajuje prvenství mezi kanoisty. Závodit se bude opět i v kategorii CSLX – kayak crossu, kde prvenství obhajuje český závodník Vojtěch Heger a Němka Caroline Trompeterová. Mistrovství světa v Londýně, kde se budou vyjíždět kvóty na olympijské hry 2024 v Paříži, se uskuteční od 19.–24. září 2023.

Reklamy

„Stalo se již tradicí, že v Troji vidíme to nejlepší z nejlepšího. Za rok je tu olympiáda a čeští závodníci mají opět medailové ambice. Do Paříže se ale dostanou jen ti nejlepší z každé kategorie, a to nutí závodníky k excelentním výkonům již v nominačním období, které startuje již v letošním roce. Letos to bude v Troji určitě stát za to,“ vysvětluje Jiří Rohan.

Celkové prvenství v seriálu letos obhajuje v kategorii kajakářů Jiří Prskavec, mezi kanoistkami Tereza Fišerová a v nové olympijské disciplíně kayak cross Vojtěch Heger. Součástí letošní akce jsou také oslavy 110. výročí založení Českého svazu kanoistů. Organizace mezinárodní akce by opět nebyla možná bez podpory silných a stálých partnerů. „Generálním partnerem je SKUPINA ČEZ a hlavním partnerem UNIQA. Akce je finančně podpořena od Národní sportovní agentury. Čekáme na rozhodnutí o finanční podpoře také od hlavního města Prahy,“ upřesňuje Rohan.

Tradičně budou z komentátorské věže přímo nad vodou návštěvníky doprovázet moderátoři Daniel Stach, oblíbený komentátor televizního pořadu Hyde Park Civilizace a Miroslav Lenc. S fanoušky se rád vyfotí i oficiální maskot Světového poháru v Troji, lev Véna. Fanoušci ho mohou také sledovat na jeho facebookovém profilu Véna Canoe Wild. V areálu bude zajištěno občerstvení i doprovodný program pro celou rodinu. Velkou raritou jsou také medailové ceremoniály, kde vítězům zazpívá národní hymnu kanoistka Eva Říhová.

Závody začínají netradičně již ve čtvrtek 8. června ve 14 hodin kvalifikačními jízdami kajakářů a kajakářek. V pátek 9. června jsou na programu od 8:30 kvalifikace kanoistů a kanoistek a od 13:45 pak semifinále a 16:45 finále kategorie K1 ženy a K1 muži. V sobotu 10. června v 9:00 startuje semifinále kategorie C1 ženy a následuje semifinále C1 muži, kde se nejlepší desítka v každé kategorii střetne v boji o medaile v 11:30. Neděle 11. června bude patřit nové olympijské disciplíně kajak cross od 9 hodin s plánovaným finále v 11:15.

Předprodej vstupenek přes portál TicketPortal odstartuje v pátek 12. května 2023 v 10:00.Za vstupenky na všechny tři dny zaplatíte v předprodeji Kč 400. Cena úřímo na závodiště v Troji bude Kč 200/den. Ve čtvrtek je vstup zdarma.

Součástí doprovodných aktivit při Světovém poháru bude oblíbená Pádlojízda, společná jízda přátel vodního slalomu na všech možných plavidlech s pádly z pražské Troje do centra, která se pojede už v neděli 4. června od 15:00.

 

Více informací najdete na:

Web akce: www.slalomtroja.cz

Facebook: https://www.facebook.com/CanoeSlalomPrague

Instagram: @canoeslalomprague

Informace a předběžný program: http://www.slalomtroja.cz/

 

Booking.com
Mohlo by se vám také líbit